| Malinass a întrebat:

am asa..cateva simptome de apendicita, o greata..destul de mare, ma doare usor in partea dreapta a abdomenului, nu foarte tare..doar putin.
I-am zis mamei mele, ea mi-a zis ca nu am absolut nimic..ca sunt racita la ovare si dea aceea ma doare, umblu in majoritatea timpului desculta prin casa, pe gresie care e destul de rece..nu prea mananc deloc, pentru ca nu prea pot.
DACA DOAMNE FERESTE am apendicita?! ..am o frica groaznica, de perfuzii de spital si de operatie..incep sa plang pur si simplu cand ma gandesc la asta..am fobie de ace, de cutite. de spital. imi imaginez ca fiind un loc de tortura, mai ales ca la mine in oras nu sunt doctori prea buni.
Tin sa precizez ca nu am burta tare, ce as putea face in cazul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te simti rau, roaga-ti parintii sa te duca la Urgente, acolo vei fi consultata si vei primi tratament.

| foxi a răspuns:

Sa consulti un medic, nu e identic spitalul cu sala de tortura...e doar o obsesie a ta!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna eu cand am facut apendicita, nu am avut niciun simtom decat intr-o seara am plecat cu tatal meu la bunica nu am avut nimic la dus, iar cand m-am intors a inceput sa ma doara cate un pic in partea dreapta pana mi-a amortit piciorul de nu am mai putut sa merg, eu eram in ultimul grad, deci se poate sa fie o alta problema de sanatate sau poate fi apendicita

| tomi10 a răspuns:

Buna asa am patit si eu am stat mult cu ea si mi s-a spart in burta m-am dus in ultima clipa si m-a operat.du-te la consult nu sta sa se agraveze iti spun din experienta mea eu am fost spre moarte si maicamea zicea ca de la dulciuri.succeshappy