| Simona_8640 a întrebat:

Ma doare o masea si trebuie sa-i fac o radiografie.Stomatologul meu mi-a dat un bilet cu care sa ma duc la spital. Aveti idee cat ar costa o radiografie? P. S. biletul e din luna mai, e vreo problema ca nu m-am dus la momentul respectiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Multi incurca radiografia la dinti cu radiografia la maini, picioare, sau ***ani.NU! radiografia dintilor este in functie de ce anume trebuie "iradiat", cum zicea cineva in functie de cate masele sunt afectate si vrea nenea stomatolog sa vada ce infectie e pe acolo, deci daca ai 2 masele e 2x pretul per o mase, daca ai 3 e 3xpretul respectiv etc.Si nu poate sa fie mai mult de 8 lei per masea...Ca sa mai lamuresc o situatie,radierea dintilor nu e deloc daunatoare precum cea facuta la membre, plamani, rinichi etc

5 răspunsuri:
| darkrider a răspuns:

Cred ca 50 de lei... Nu stiu sigur, mai intereseaza-te.

| Ralluxd a răspuns:

Buna.O radiografie din cate am inteles este 8 lei.

| Simona_8640 explică:

Da,era vorba despre o radiografie la masea>batting eyelashes

| Anaïssssssssss a răspuns:

Te previn, radiografia la fata dinti etc. Nu e buna, am avut un coleg din liceu care a ramas paraliza dimp de 5 secunde

| Elena_9932 a răspuns:

In Braila, costa 8 lei pentru fiecare dinte/masea.