| iulyana a întrebat:

Am o masea care ma doare de nu mai pot...am fost la dentist si mia lucrat la ea... dar nu i-a facut nici un drac...acum vreau sa ma duc sa mi-o scot si sa imi pun alta. Aveti idee cat ar costa sa imi pun o masea?

Răspuns Câştigător
| WhiteWings a răspuns:

Depinde ce ai patit la masea te sfatuiesc sa salvezi din ea ce mai poti si dupa sa faci o reconstituire costa in jur de 2 mil (vechi) dar cu timpul va trebui imbracata..trebuia sa iti omoare nervul ca sa nu t mai doara

12 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

SINCER? E vreme! du-te si profita acum cat mai poti!

| yadora a răspuns:

Costurile difera in functie de medic; parerea mea e sa nu te duci la acelasi medic fiindca iti ia si banii si te mai poarta o perioada buna pana o sa-ti puna alta ...asta daca o va mai pune!

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Intreaba-ti stomatologul. Iar daca esti din bucuresti iti pot recomanda eu o dentista de nota 200. Lucreaza f f bine si nu te doare nimic. daca vrei trimite un mesaj.

| ToxiKat a răspuns:

Depinde cati ani ai... daca iti scoate maseaua trebuie sa astepti pana la 18 ani...pentru ca gingia isi modifica structura...asa am avut si eu o masea si mi-am scos-o si mi-a zis ca pana la 18 ani nu pot sa imi pun alta...sad

| caramel_4836 a răspuns:

Buna.Suntem cam in aceeasi situatie.Am doua masele care pot spune ca sunt varza.Am mers un timp indelungat la stomatologie si mi-a lucrat la ele pana m`am decis sa nu ma mai duc.Imi pierdeam si timpul si nici nu facea mare lucru. Dupa ceva timp m`au luat niste dureri insuportabile si am mers la spital unde mi-a spus sa merg sa imi fac radiografie sa vada despre ce e vorba, iar maine trebuie sa le scoata.De pus masea cred ca te ajunge cateva milioane.pana in 3, depinde.Ai grija de tine.Bye.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu ti-o scoti pentru ca alta nu o sa-ti mai creasca.mergi din nou la stomatolog si sa vada ce mai e de facut. e pacat sa iti faci o punte, adica sa strici alti doi dinti, numai pentru faptul cate doare si in afara de asta o sa te coste triplu.sa iti faca o reconstructie la cea care te doare, doar in cazul in care nu mai aici nici o sansa, atunci sa iti faci o punte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde te duci la dentist!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

500 de ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1800 vechi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, insa eu de la 13 ani am un dinte pus...si o masea, care ma durea de nu puteam sa dorm... sfatul meu este sa te duci sa ti-o scoata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce idei tampite ave mai

| rikz a răspuns:

Depinde.