| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

ma doare putin ovarul drept de ceva timp, nu mereu, ocazional odata la nu stiu cate ore si nu e o durere mare. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Normal, iar dacă sunteți majoră mergeți singură la o doctoriță ginecolog care să vă ajute. Nu aici găsiți ajutorul, ci la un medic specialist!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Cel mai bine e să mergi la medicul de familie să îți dea un bilet de trimitere la ginecologie pentru o ecografie.
Știu pe cineva care a descoperit că avea un chist de toată frumusețea, a urmat tratament și s-a mai retras.
Toate cele bune!

| Felissa13Eden a răspuns:

Daca ai de la 13 ani in sus(sau in cazuri exceptionale si mai putin) e foarte posibil sa iti vina menstruatia.
Daca stii ca trebuie sa iti vina, sau daca ti-a venit deja, urmatoarea varianta ar fi ca te-a tras curentul, ca ai stat in frig, cu picioarele in apa rece, ca dormi cu șalele dezvelite.
Poate ai fost la piscina si era prea rece apa.Trebuie sa ai grija de tine mereu, chiar si vara, poti sa faci o cistita "de toata frumusetea".
Daca persista durerea si chiar se amplifica nu amelioreaza, ia un nospa si un adagin si iti trece sigur.
Ai grija, sa nu iei mai mult de 2 zile combinatia asta de pastile; sunt puternice impreuna si nu e bine sa iti fortezi organismul.
Ai grija de tin! big grin