| Seeezar14 a întrebat:

De cateva zile ma doare capul foarte tare si ma doare ovarul drept in reprize. Adica acum 3 zile si alaltaieri m-a durut ( alaltaieri mai putin) iar ieri si azi deloc. Ce poate insemna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Tess a răspuns:

Salut. Nu știu câți ani ai, dar ți-aș recomanda să mergi la un ginecolog cât mai degrabă. Ar trebui să fie gratuit, nu? Poate să nu fie nimic, și așa îți doresc, dar un control este necesar. Din experiență îți spun că poate ești in perioada fertilă sau premenstruală. Este foarte comun să te doară capul și ovarele. Apoi poate ești stresată tare, supărată sau nefericită. Poate fi orice. Pune o sticlă cu apă caldă pe burtă și vezi dacă trece. Bea multă apă cu lămâie și miere. Baftă multă și nu te ingrijora, însa du-te la medic, bine? Baftă multă.

| ancaflorian a răspuns:

Ar putea fi ovulația (dacă mai ai 14_16 zile pana la mentruatie), ar putea fi un Chist sau o durere trecătoare...