| mihaela999 a întrebat:

Maine dau proba de rezisteanta la sport si as dori niste sfaturi in legatura cu aceasta.(cum trebuie sa respir etc.). funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AiDuTzA a răspuns:

Ca sa alergi mai repede alearga pe varfuri cu adidasi comozi(sa nu te stranga etc etc...) mainile misca-le pe langa corp sa-ti dea viteza, parul prins intr-o coada(sa nu-ti intre in ochi, de preferat intr-o coada de cal), in tricou(nu cu un hanoracul pe talie ca te incetineste) si respira pe nashappy, si gandeste-te ca in spatele tau sunt lupi care te muscalaughing

succes, sa iei 10kisskiss>big grin

3 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

La alergat incearca sa respiri numai pe nas nu pe gura

| SmoKKe19 a răspuns:

Sa nu alergi cu gura deschisa

| aalleexandra a răspuns:

Pai eu cand alerg de rezistenta trag de 2 ori aer pe nes si nupaia il dau afara pe gura si asa nu obosesti adica as nu obosesc eu dar incearca poate merge si la tine... sper ca ai inteles ce am vrut sa zic si sper sa iti fie de folos fundita?