| michaelx a întrebat:

maine am proba de 50m sprint la sport, si as dori niste sfaturi, sau ceva tehnici de alergat. Ms.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| brokenkid a răspuns:

Stiu cum e, un calvarlaughing, asa emotiv am fost si eu cand a venit vorba de norma la sport.Pregatire eficace{presupun ca ai facut-o deja} inainte de norma. incalzirea sa fie facuta bine, iar restul vine de la sine.si da asa cum zice giuly -viteza si rezistenta le dobandesti in timp xD

| InLove a răspuns:

Noua profa ne mai atrage atentia uneori ca tinem mainile ceva gen paralel cu solul s ile ott balanganim asa. si cred ca asta it mai ia din viteza. trebuie sa le ti paralel cu corpul si degetele intinse ca o sageata ce strapunge aerul. sper sa it ifie de folos, succes!

| music4ever a răspuns:

La inceput alergi incet apoi pe la final bagi tarecand alea sau aia nu mai pot

Bafta!