| Anonym313 a întrebat:

Mam trezit cu o durere de gat, dar nu inauntru, in exterior in dreapta si e umflat putin e ca o biluta, dar cand m-am trezit cu durere de gat eram si racit, si cand inghit ma doare acolo. Dar intrebarea mea este sa dau putin voltaren crema, deoarece e antiinflamator unde e umflat, adica nu este problema sau se intampla ceva? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

Incearca si mergi la medicul de familie sau la medicul de la scoala. Ei stiu mult mai multe decat noi. Sanatate.