| Loredana992 a întrebat:

Buna TPU! Mama mea are o durere mare de dinti de 2 ani iar pentru a o putea repara ii trebuie scosi toti dintii din gura si pusi altii noi(mama mea a avut acum 15 ani dinti pusi in loc de cei naturali), infectia este sub lucrare iar cand dintii sunt scosi acestia se rup deoarece nu sunt naturali, asa ca trebuie inlocuiti cu altii noi doar ca toata treaba asta costa aproximativ 2000 de euro si din pacate nu avem acesti bani, eu imi doresc mult sa o ajut pe mama mea, dar din pacate nu am bani, intrebarea mea este daca cineva ma poate ajuta cu vreo solutie daca se poate face ceva pe gratis sau asa macar in rate, eu ma duc sa ma angajez de saptamana viitoare, va rog frumos. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul stomatolog care o are in evidenta poate sa iti spuna daca se poate face in rate lucrarea, gratis nu se poate deoarece toate costa, ce varsta are mama ta? Singurul lucru este sa se imprumute de la cineva si sa i dea in rate deoarece medicii vor vrea avans inainte de a incepe lucrarea la dantură si lichidare după ce îi pune toti dintii.

| Loredana992 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, multumesc de raspuns, din pacate deja mama are o rata la banca de mai de mult care inca nu este gata iar prieteni carora sa le cerem nu prea avem. Multumesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, atat mama ta cat si tu va putei lua de munca si adunati bani, ca in 6-12 luni sa inceapa lucrarea de schimbare a danturii.

Mama ta ar mai putea face un imprumut bancar, daca are job permanent si este eligibila.

Nu face nimeni lucrari dentare pe gratis, asta este clar si sigur pentru toata lumea!

mama ta isi poate lua si ea de munca si aducand doua salarii in casa se pot strange banii mai repede.

| Loredana992 explică (pentru Violleta2022):

Buna! Multumesc de raspuns, mama lucreaza de mult timp, dar intre timp din pacate deja mai avem o rata bancara care nu este gata. Multumesc.