| Gireada_Mihaela_1969 a întrebat:

Mama mea este o femeie scunda, adica are 159 cm, iar tata este inalt ( 192 cm). Eu am 13 ani si 162 cm inaltime. Sunt sanse sa ajung pana la 170 cm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Sigur. Orice e posibil. Ti-as recomanda sa te apuci de inot. Ca dieta, nu e ceva regulat. Mananca orice vrei tu dar intr-o anumita cantitate. As vrea sa precizez sa nu mananci foarte multe dulciuri sau/si chipsuri. Fundita?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Practic fetele cresc pana in jurul varstei de 14 maxim 15 ani, nu cred ca mai ai cum sa cresti atat de mult in acest interval de timp

| presus a răspuns:

De la 14 pana la 17 ani omul se dezvolta cel mai mult, daca practici si un sport in timpul acela o sa observi diferentele. Poti chiar sa depasesti inaltimea de 1.70!