| anonimbuc21 a întrebat:

am 14 ani si am doar 1, 44 inaltime,, mama mea are 1.55 si tata are 1.75, oare o sa mai inalt? sunt pe clasa a saptea SPORTIVA si oare pana pe a opta oare o sa ajung la 1, 60? va rog fara jigniri si fara recomandari de basket volei etc

2 răspunsuri:
| Čïůđáťå a răspuns:

Vei mai creste, nu pot spune dacă vei ajunge la 1.60, dar oricum dacă faci sport sigur te vei inalta. Eu am făcut înot,și încă fac, si chiar te înaltă înotul, ca sa zic asa, și basket-ul și voleiul te înaltă, acum nu știu dacă asa mult, dar te înaltă, oricum trebuie sa ai și o alimentație ok, mănâncă produse cu mult calciu, ca laptele, brânză, iaurtul, ce iti place idk. Sportul oricum te înaltă laughing

| Čïůđáťå a răspuns:

Am citit prost, am crezut ca vrei recomandări gen basket. Pai nu știu, oricum alimentația contează, și mnah sport, nu neapărat basket sau volei sau mai știu eu ce