| anonimabubulina a întrebat:

Mi-a murit cea mai buna prietena, eram ca doua surori spuneti-mi ce sa fac sa-mi fie bine. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 2ochicaprui a răspuns:

Incearca sa faci ce obisnuiai sa faci si pana acuma.Sunt sentimente peste care iti e greu sa treci, dar care te ajuta sa te intaresti.Asa a fost voia Domnuluisad Tot ce poti face este sa te rogi pentru ea si sa zambesti gandindu-te la ea, pentru ca in mod sigur nu i-ar placea sa te vada trista.De acolo de unde e, te aude si, probabil ca iti zambeste si ea. Gandeste-te ca acum ai un inger care te ajutahappy Ai incredere ca totul va fi bine si nu inceta sa-ti amintesti de pers draga, dar zambind si nu plangand, caci va fi bine pentru amandoua.D-zeu sa aiba grija de ea si odihneasca-se in pace! Iar tu, draga mea, sa ai inima tare si sa treci mai usor peste tot. Multa bafta si ai grija de tine! >big grin

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ai putea incerca sa-ti faci o alta cea mai buna prietena. Sa faci activitati care sa te relaxele, si sa te distrezi la maxim. Sa asculti muzica, sa canti, sa dansezi, sa desenezi, sa citesti etc. Orice te face pe tine sa te simti in largul tau. Cu timpul, chiar daca nu o vei uita de tot, te vei simti mai bine.
Mult succes!

| Plague a răspuns:

Sa te rogi pentru ea in primul rand.