| snd9999 a întrebat:

Ce as putea face daca prietena mea cea mai buna, cu care prietenesc de cand aveam 6 ani nu mai discuta cu mine si are deja o noua prietena.Chiar nu inteleg eram prietene de 10 ani si eram ca doua surori, insa acum nu mai este asa sad

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Esti prea dependenta de aceasta relatie, ceea ce se intampla acum, se intampla ca sa-ti deschida ochii: Timpul trece, oamenii se schimba, relatiile se fac, cresc, descresc si dispar, fara sa fii tu sau ea de vina. Ai o viata, vezi-ti de ea, si fii fericita cu ceea ce poti sa ai pe moment.

| andrei733 a răspuns:

Spune-i asta in fata, discuta cu ea. Daca nu ii spui ce doare nu va stii.Si eu m-am certat cu cel mai bun prieten si asa am procedat..Si acum ne intelegem mai bine ca niciodata. Desi cred ca poate vrea si ea sa isi faca prietenii noi, dar nu sa te inlature nici pe tine.Bafta happy

| OnuOnulică a răspuns:

Posibil are vreo treaba sau doar o coincidenta.

| Laura927 a răspuns:

Stii cumva cu ce i-ai gresit?
Daca nu te stii vinovata mai bine las-o in pace pentru o vremehappy
Sunt unii care nu au un prieten adevarat o viata intreagasad

| BlueViP a răspuns:

Ea te-a folosit, nu mai are nevoie de tine, te-a lasat. Las-o balta si cauta alti prieteni. Oamenii de genul asta nu merita sa te gandesti la ei.

| alinaiuliana89 a răspuns:

Intreab-o ce s-a schimbat intre voi... cine stie ce perioada are, dar asta nu e un motiv sa se comporte asa

| Copildeciocolata a răspuns:

Stai linistita pentru ca prietenia asta de o saptamana no tinawinking. Ea sta cu aia si se preface ca se distreaza doar ca sa te faca geloasa. Sigur 100% o sa vin ala tine si o sa va impacati kiss

| Paty17 a răspuns:

Am trecut exact prin aceeasi situatie happy Bineinteles. Se va intoarce la tine. Nu.i oferi atata atentie, cealalta prietena se va satura de ea si o va lasa baltaa. Concluzia? Nu va mai fi la fel,, sora ta'' dar iti va fi in continuare prietena devotatawinking Sper ca te.am ajutat ^^

| micutza98 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, poate exista un motiv pentru care s-a distantat de tine iar daca nu Fa si tu ce face si ea. te inteleg ca te doare indiferenta ei fata de tine. mi s-a intamplat si mie. Ce pot sa-ti zic este, sa ii tratezi pe ceilalti exact cum ei te trateaza pe tine. Indiferent de situatie.

| Mihut_Iulian_1990 a răspuns:

Cere-ti scuze chiar daca nu i-ai gresit si spune-i ca o vrei inapoi, am trecut prin asta si chiar merege happy

| Adela200 a răspuns:

Păi am trecut prin aşa ceva şi eram tare supărată şi am hotărît să fac exact cum a făcut ea...M-am împrietenit cu o fată de la mine din clasă şi stăteam numai cu ea şi ei ii era ciudă,,:* şi şi-a cerut scuze şi am fost din nou prietene.aşa fă o să vezi cum o săşi ceară scuze:**