| Ana268086547 a întrebat:

Mi-am dat jos aparatul dentar acum aproape un an si acum port gutiere, problema este ca acum fiind sarbatorile vreo 3-4 seri am dormit fara ele (dentistul mi.a zis sa port doar noaptea ) si in seara asta dupa ce m.am spalat pe dinti le.am pus, sus a fost ok iar jos imi statea undeva in partea din spate, pe la masele cam ridicat (de obicei imi sta putin ridicat pentru ca intee timp a mai crescut măseaua ) si am impresia ca acum sa zic s-a spart locul de pe gutiera de la masea, e putin rupt, ce sa fac? Sun maine dimineață dentistul si imi fac alta gutiera? Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Cel mai bine... Sper să rezolvi

| RonaRona a răspuns:

Sigur! Cere sfatul dentistului... adică, el e expertul. Succes!