| emyy31 a întrebat:

Buna TPUhappymi-am muscat buza acum 4 zile si mi-a aparut o afta acolo.imi puteti spune ce sa fac sa dispara cat mai repede s-au sa se mai amelioreze usturimea.ssi daca stiti cam in cat timp trece de la sine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wqreqwfsaddwqa a răspuns:

Daca o lasi sa treaca ea singura trece intr-o saptamana dar daca nu ai rabdare poti sa iti iei glicerina boraxata sau un spray care se numeste Dr. Geske AntiViral

8 răspunsuri:
| Dope a răspuns:

Singurul remediu bun : glicerină boraxată.
Nu ustura, are gust foarte bun şi are o textură ca de ulei. Îţi va explica farmacistul cum trebuie făcut. Dacă ai întrebări nu ezita să mă întrebi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.In cateva zile o sa dispara, nu-ti face griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Solutie contra aftelor sau Glicerina boraxata, de la farmacie.
Te pup!

| d3men7zel a răspuns:

Da-ti cu glicerină boraxată si o sa.ti treaca in cel mult o saptamana!

| wqreqwfsaddwqa a răspuns (pentru d3men7zel):

Ai mai putea de asemenea sa Pui pe o bucatica de vata cateva picaturi de Propolis si pune pe afta

| patriiiii89 a răspuns:

Ori astepti cateva zile sa-ti dispara ori mergi la farmacie.

| MuzicaBooM a răspuns:

Da-te cu BEPANTENwinkingEste foarte bun

| ale2000mi a răspuns:

Exista la farmaci ceva special de afte, dar nu mai stiu cum se cheama, dar oricum era ceva care puneai pe afta si se facea din ce puneai o pojghita alba, care apoi dupa ce se usuca se desprinde in putin timp, si cam cu asta, mie imi trece in maxim 6 zile, dar odata mi-a intrecut in 4, caci am pus imediat dupa ce a aaparut afta. Acl medicament se gaseste sprai,, sau am mai vazut si picaturi, si costa cam, dupa firma de la 30 de lei pana la 70, dar se merita, caci e foarte buna, si aia iti ajunge minim un an, sa zic, si cam sa ai o afta la o saptamana, dar conteaza si cate ai. Si daca nu pui nimic, dispare singura in minim6 zile, si am avut eu, care a durat 10 zile, si ma inebunea.