| anonim_4396 a întrebat:

mi-au iesit niste basicute pe maini pe picioare ca niste ciupituri de tantar si ma mananca dar tantari nu sunt, nu pot sa imi dau seama de la ce sunt, puteti sa ma ajutati? Cu ce as putea sa le tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Pot fi foarte multe posibilitati de la alergii, pana la varicela. Singura persoana care iti poate spune cu siguranta ce ai, este un dermatolog.

| WhiteLife a răspuns:

Alergii, varicela, purici, plosnite etc. Du-te la doctor! Nu stii ce se ascunde in spatele lor.

| Holy2010 a răspuns:

Crezi ca noi suntem dermatologi? La ce te ajuta datul cu presupusul? Sau chiar ai de gand sa urmezi tratamente date online de ...copii? Putin respect pentru logica si sanatatea ta...mergi la medic!