| Bianca_Maria_1996_rm5Y a întrebat:

Am o problema... Mi s-au umflat palmele și tălpile. Pe lângă asta, mi-au aparut chestii asemenea unor ciupituri de tantari pe tot corpul si ma mănâncă îngrozitor. Ma puteti ajuta cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| abcddcba a răspuns:

Probabil ai o alergie la ceva anume, care ti-a declansat aceste simptome. Daca nu sunt muscaturi de ceva anume, este o alergie care se va duce in timp. Ai grija la ce mananci, ai grija la ce poti fii alergica. Daca sunt muscaturi, poate esti alergica la specia ce te-a muscat. Va trece in cateva zile, si eu am avut o alergie care s-a manifestat la fel. Refacere placuta big grin

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Fugi la urgente, ar trebui sa iti dea niste antihistaminice.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ești alergic.Consulta un medic alergolog si fa si testul pentru a afla la ce ești alergic si scoate din alimentație alimentul alergen.Altfel nu scapi de simptome.

| Bozgi200 a răspuns:

Am pățit chestia asta când am mâncat o ciocolată albă, cum a spus și abcdcba e o reacție alergica la un aliment sau o substanță. Ar trebui sa mergi la medic