| ralucaaadobre8 a întrebat:

Hey. De cateva zile imi tot apar niste ciupituri, identice cu cele de tantari. Se manifesta in acelasi fel, mancarimi si am si pe maini, picioare. Stiti de la ce ar putea fi in conditiile in care tantarii nu mai sunt in perioada asta? Chiar nu pot sa imi explic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Exista o posibilitate sa te fii intepat o alta insecta sau sa ai o alergie. Cel mai bine si cel mai sigur pentru sanatatea ta este sa te duci la un medic dermatolog. Numai bine!

| ralucaaadobre8 explică (pentru croissant):

La asta cu alergia ma gandeam si eu! Multumesc mult o sa tin cont happy big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Pot fii purici sau paduchii (plosnitele) de pat.

| Holiday a răspuns:

Ai purici.

| Kevinn2000 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un medic dermatolog si cel mai probabil iti va zice exact de la ce au aparut.
Daca erau de la purici, presupun ca ii simteai, adica am avut si eu 2-3 in camera la mine acum 1 an aproximativ si am si vazut cum arata si ii simteam pe mine.
Poate esti alergica la ceva, cum de altfel s-a mai zis.