| anonim_4396 a întrebat:

Miercuri seara am facut o miscare brusca si am ajuns la spital, diagnosticul fiind entorsa la glezna dreapta.Am asteptat 2 ore fara ca cineva sa se uite si la piciorul meu. dupa acest timp s-au gandit ca am asteptat desul si mi-au pus piciorul in ghips, spunandu-mi ca urmatoare zi sa ma duc la un medic pentru ivestigatii. Zis si facut, m-am dus la medic si acesta mi-a zis ca nu-mi poate face nimic daca nu am fisa de externari, trimitandu-ma din nou la cei are mi-au pus gipsul. M-am dus si mi s-a spus ca nu ma poate ajuta deoarece dna asistenta care se ocupa cu acele acte este in concediu si ca trebuie sa revin urmatoare zi pe la ora 12:00. Astazi cand am ajuns la spital dna asistenta mi-a zis ca nu-mi poate da fisa deoarece in acele acte sunt trecuta ca si cum as fi internata in spital (eu nefiind intrenata in spital nici o ora) si sa ma duc luni la medicul care am fost in ziua precedenta pentru un control mai amanuntit..In concluzie 2 zile la rand am umblat prin spitat cu piciorul in ghips, abia mergand, fara ca cineva sa ma ajute, trimitandu-ma din cabinet in cabinet. Acum nu mai stiu ce sa fac, nu m-as mai duce la niciun spital, pentru ca ma duc degeaba. Mi-as da gipsul jos, dar ma tem ca nu cumva sa inrautatesc situatia. Va rog frumos ajutati-ma cu un sfat, ce as putea face in sitatia de fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut! Parerea mea e ca asta e nesimtire. Am trecut si eu prin asta anul trecut, cand mi-am scrantit mana stanga la incheietura, si am stat vreo 5 ore la asteptare, pentru rezultatul radiografiei, ca sa aflu dupa 5 ore ca trebuie sa mi-o puna in ghips. Cand am auzit si de niste hartogarie de completat,nu ma mai interesat si am plecat. Eu iti spun,cel mai bine ca sa fii sigura, du-te la o clinica privata sau undeva si fa-ti o radiografie, sa vezi daca e ceva rupt sau altceva(nu vreau sa te sperii). Banuiesc ca oricat de batuti in cap ar fi, nu ti-ar pune ghips de pomana. Asa ca, ca sa fii sigura, fa o radiografie. Piciorul trebuie sa stea cam 15-20 zile in ghips sa se vindece complet. Nu-l da jos, pentru daca le formeaza oasele stramb, atunci... (daca iti spun continuarea chiar ca te sperii). Iti doresc multa sanatate si insanatosire grabnica.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te duci direct la directorul spitalului cu o reclamație scrisă și dacă nu se vor lua măsuri, chemi televiziunea. Asta merită!
Sănătate!
Pa, pa.

| emy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa sesizezi politia sau televiziunea. Multa sanatate si multa bafta iti doresc! Te puup.happykiss>big grin

| emy a răspuns:

>big grin