| FluturasulVesel a întrebat:

Nu prea stiu sa ma exprim! Ma dor coapsele, soldurile... Nu stiu cum sa spun dar mai exact ma doare osul ala din care se indoaie piciorul de sus din sold! Nu ma doare osul, ma doare in prejurul lui si uneori aproape ca cad jos, de amortite ces picioarele, parca mi-ar fi dat cineva tranchilizant! Ma doare cand stau pe picioare in pat si uneori cand stau prea mult jos sunrlt amortite si nu mi le simt! Ce se intampla? As putea avea febra musculara? Tin sa zic ca am dureri de 3 zile! Ce sa fac? La doctor n-am fost, inca! Parintii imi tot zic ca am febra musculara dar bunica zice ca nu-i bun sa ma doara asa de tare chiar daca am febra musculara! Ce sa fac? ajutati-ma cu un sfat! Dau funda la cel mai bun raspuns! Ms pentru ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa te prezinti de urgenta la m edicul de familie!
Nu ezita si vorbeste cu mama sa te duca la medic...
O zi buna happy

| GdX a răspuns:

Tu ai descris simptomele herniei de disc. Am hernie de disc si astea sunt simptomele in debutul ei. Ai ridicat ceva greu? Ai cazut in fund? Ti-ai fortat coloana invreun fel? Daca ai facut asa ceva trebuie sa mergi de urgenta la medicul neurolog, sau chiar la urgente la spital ca poti sa ramai paralizat de la brau in jos. Eu iti povestesc din proprie experienta. Sper sa nu ai decat ceva trecator. Fugi la medic. Multa sanatate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul ortoped te poate ajuta, el te consultă si i ti da tratament, aici pe TPU nu vei putea primii tratament.