| Asce90 a întrebat:

Voi incepe prin a mentiona ca sunt arbitru, si am de sustinut niste probe fizice in vara, asa ca am inceput sa alerg in parc, pe asfalt, cate 3km in fiecare zi. La inceput totul era ok dar de la un timp au inceput sa ma doara foarte rau picioarele cand alerg. Nu e febra musculara, efectiv parca ma doare osul.
Stiti ce ar putea provoca aceste dureri de picioare in timpul alergatului?

Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

E lipsa de calciu, vitamine, incearca sa ai o alimentatie mai variata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alergatul pe asfalt, mai ales faca niste adidasi buni, e destul de nociv pentru articulatii

Răspuns utilizator avertizat
| MgdDroopy a răspuns:

La doctor! Esti sportiv. Trebuie sa iei in serios sanatatea.
Lipsa de calciu, magneziu. Dar asta e un raspuns fara cunostinta de cauza. Orice bunica o sa iti dea raspunsul asta

| jmekerashu a răspuns:

Sunt mai multe motive - de la încălțăminte neadecvată până la unele probleme de ordin fiziologic - http://www.i-medic.ro/......uate-acasa

Trebuie să mergeți la un medic pentru o consultație și să excludeți problemele medicale. După care puteți să mergeți să căutați un echipament sportiv corespunzător. Baftă!