| vlady434 a întrebat:

Vreau sa stiu daca dupa o alergare de aproximativ 5-6 Km,(fara pauza),a doua zi este normal sa ma doara spatele,si putin in zona bazinului, mai exact in partea dreapta a bazinului unde este osul coxal. Cand alerg ma doare putin piciorul stang, si pana sa termin antrenamentul mi se pun furnicaturi in degetele piciorului stang. Am 16 ani, si fac antrenamenul asta, luni,marti, ocazional miercuri si joi. In rest fac abdomene si flotari acasa sau ma odihnesc. Credeti ca acele dureri sunt de la febra musculara? Sau de la ce ar putea fi? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Spaz472 a răspuns:

Stai linistit ca e de la febra..iti va trece imediat. Putina odihna si nu opri antrenament-ul ca o vei lua de la capat. Spatele te doare din cauza presiunii care se pune in momentul alergarii. Succes!

| food23 a răspuns:

Este febra musculara, dar las-o si tu mai moale cu toate exercitiile astea daca nu vrei sa devina ceva grav.

| andyas01 a răspuns:

Stai linistit ca nu e nimica grav, trebuie sa manaci multe vitamine (multe fructe si carne fiarta) pentru ca corpul tau e epuizat de la atata antrenament si mai trebuie sa il alimentezi si tu mai bine.

| TheCreeperBreakerRO a răspuns:

E febra musculara.Dar cand alergi 6 km din 2 in 2 km mai bea putina apa odihnestete juma de minut si apoi continui sa vezi ca nu o sa te doara din propia exp big grin