| andreea350dum a întrebat:

Bună TPU, nu ştiu ce se întâmplă astăzi, iau ca tratament anticoncepţionale Microgynon date de dr ginecolog pentru tratarea chisturilor ovariene timp de 1 an să-l iau, în a 6-a lună am decis să le opresc să văd cum mi se comportă corpul, cum ar veni ultima pastilă din blister din luna ianuarie a fost pe 20 iar pe 24 mi-a pornit ciclul şi m-a ţinut până pe 29. Astăzi m-am trezit cu o linie de sânge pe chilot, o fi din cauza că am întrerupt Ac? Precizez că alaltaseară mi-a fost puţin greață iar azi în timp ce mâncam mi-a venit rău dar a fost ceva pe moment 3 minute aşa, treaba este că odată cu picătura aceasta de sânge vine însoţită de durere de mijloc şi sub burtă (ca la ciclu) chiar nu ştiu din ce cauzã. După 4-5 zile azi am sângerat o picătură de sânge... Sfaturi vă rog, poimâine sâmbătă am programare la ginecolog pentru o analiză Papanicolau pentru a depista de ce am mâncărimi în zona intimă şi am luat Calcidin oarecum să-mi opresc ciclul (dacă este ciclu) să mi se oprească până poimâine ca să pot face papanicolau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă ai sâmbătă programare, ai răbdare până atunci si vei vorbi cu dr. Nimeni nu știe mai bine decât ea, în general dupa oprirea CO se intampla astfel de dereglari