| LifeIsHard a întrebat:

nu stiu, dar cred ca eu sunt nebuna. Imi vine sa plang din orice, si simt fluturasi in stomac. De ce? Si ce se intampla cu mine? Simt ceva ciudat, si cand plang curg lacrimile ca la robinet si nu ma opresc sunt asa 2 ore si dupa sunt cea mai fericita din lume numai ca asta dureaza maxim 5 minute, si chiar nu exagerez. De ce se intampla asta? Ajutor, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gyna201 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te gandesti la cat mai multe lucruri frumoase.Sa stii ca si eu am trecut prin asta si nu e usor te inteleg.Eu un moment mai neplacut din viata ta care te asigur ca o sa iti treaca.Iesi mai mult pe afara cu prietenii. ocupa-ti timpul cu diverse chesti ex:un joc de cari, table, sah.ce iti place tie..seara ca sa te linistesti bea un ceai de tei si un extraveral pentru ca e natural din plante. Vorbeste cu cineva de incredere.Gaseste-ti persoane ok de pe net.Mai fa o gluma una alta.Viata e frumoasa si nu are rost sa ti-o irosesti plangand crede-ma.Te pup:*si ai grija de tine

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Stres datorită relaţiilor familiare, sau a şcolii. eşec sau iubire exagerată.

| ZOZOKid a răspuns:

Am trecut si eu printr-o perioada de genul asta cand eram prin clasa a 12-a ( 18 ani). Pana la urma m-am dus la doctor si mi-a zis ca totul e normal, ca nu am iesit inca din perioada pubertara si probabil aveam flutcuatii hormonale. Pe deasupra, eram destul de stresata si nici nu aveam timp sa ma odihnesc, dormeam foarte prost in general. In fine, dupa vreo 2 luni, totul a trecut de la sine si nu am mai avut probleme. Asa ca nu te impacienta, probabil ca si tu treci prin aceeasi chestie.

| untu a răspuns:

Stiu care este raspunsul perfect pentru tine! Felicitari! Sinteti foarte indragostita foc. iubesti foarte mult pe prietenul dvs.viitor logodnic si apoi viitorul dvs. sot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate esti indragostita daca ai fluturasi in stomac si daca plangi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menopauza, clar.

| fabilescu a răspuns:

Degeaba ne dam cu parerea aici ca nu rezolvam nimic.fiecare zice dupa mintea lui de la ce ar putea fi.cel mai bine e sa te duci la un psiholog si sa-i explici ce si cum.cu siguranta te va ajuta.mult noroc:*

| frumusikgirl1 a răspuns:

Cred...ca ai depresii...de obicei sunt bazate pe traume suferite in unele momente ale vietii.

| untu a răspuns (pentru frumusikgirl1):

Nu este adevarat, raspuns gresit!

| frumusikgirl1 a răspuns (pentru untu):

Am spus ca, cred. Nu sunt doctor. Si daca e gresit atunci presupun ca stii raspunsul corect. Te invit sa ne informezi si pe noi de ce sufera ea.

| untu a răspuns (pentru frumusikgirl1):

Fii atent aici:Siptomele depresiei sint:sentimente de vinovatie,adaptarea cu greu a deciziilor,iritabilitate,anxietate,lipsa interesului fata de toate activitatile zilnice,tristete,goliciune,lipsa interesului de sex,lipsa sperantei,inutilitate,ameteala sau vartej cea ce poate duce la problemele stomacului,pierderea apetitului alimentar,scaderea greutatii,insomnie,epuizare si slabiciune,diaree,constipatie cronica,tendinte sinucigase, durere in piept, durere de cap, migrena cronica, dureri de spate si dureri musculare! Se trateaza clinic de catre medicul pshihiatru si de psiholog si apoi se trateaza apoi cu medicamentele pentru dureri!