| joghu22 a întrebat:

Buna TPU!
O chestie mai ciudațica. Am fost la niste prieteni de familie, au gătit niste pui cu cartofi la cuptor. Puiul avea gust de clocit, avea si un miros… nu mai zic. Am zis ca e stricat.
Bun. Ieri mama mea a facut ciorba de oase de porc si oasele acelea aveau acelasi gust pe care il avea si puiul. Astazi am mancat niste crenvusti (aveau efectiv gust de șoric afumat) la fel si un salam de Sibiu. Gusturi pe care inainte nu le aveau si cafeaua la fel are gustul… nu inteleg de ce.
Se poate sa mi se deformat gustul? Nu stiu… sunt unele alimente, spre exemplu carnea care pur si simplu are un gust neobișnuit. Mama si tata spun ca totul e la fel, dar nu am mai auzit sa fie deformat gustul. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, ai mancat ceva ce nu ti-a cazut bine, inainte de vizita la prieteni.
Ai scapat usor, fiindca unii fac si mai rele complicatii (de exemplu hepatita).
Rezolvarea este o dieta de cateva zile:

ziua 1: bei doar ceai de musetel (timp de un jumat de zi consumi cel putin 1 litru) dupa care poti manca si 2-3 felii de paine prajita "la uscat" (fara ulei sau grasime)

ziua 2: dimineata si la amiaza mananci doar mere razulit pe sticla (cum se face si pentru bebe), amestecat cu bucati de biscuiti simplii (de menaj). Seara poti manca 2-3 linguri de branzeturi usoare: branza de vaca, cas de vaca razulit etc., impreuna cu putin taitei fiert sau mamaliga

ziua 3: dimineata mananci o felie de paine sau corn uns cu unt si ceai indulcit. La amiaza poti manca ciorba de legume, pui fierti, putine fructe. Seara mananci iaurt si biscuiti sau cozonac.

ziua 4: dimineata si seara poti manca ca de obicei, iar la amiaza mananci doar carne fiert (neprajit), urmat de 1-2 bucati de mere.

ziua 5: teoretic, organismul tau a scapat de toxinele care au produs senzatia suparatoare.
Totusi, recomand ca, timp de cel putin inca o saptamana sa nu mananci mancare cu carne prajita sau cruda (doar fiarta).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai mincat din puiul ala stricat tu ai gustul in gura la orice maninci ficatul tau e obosit ia o pauza, maninca o supă numai minca carne, cremwursti salam gata, opreste te si maninca ceva usor supă cu fidea sau taiței, maninca grapefruit ca sa vindeci ficatul, ia un triferment si un colebil sa ajuti ficatul si bila, fierea sa lucreze, maninca o portocala o lamîie. Ți sa aplecat asa se spune in popor cand maninci ceva alterat sau pe care organismul tau il respinge era vechi puiul din care ai mincat.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ficatul tau este deja intoxicat si umflat, acum urmand sa se revolte.
Tananci mult prea multa mancare nesanataosa!
Ia o pauza de la mancarurile grase si nesanatoase, si mananca ceva vegetale si salate, ca acum vine Craciunul si tu vei avea zile de vomat, in loc sa te bucuri de masa de Craciun.

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil ti s-a alterat gustul din cauza covidului, probabil ai probleme cu dantura si asta da un miros urat in gura. Mai e si probabilitatea unei boli in care persoanele nu mai suporta gustul de carne, dar nu iti mai zic ca e foarte putin probabil si nu vreau sa te sperii.

| Floridori a răspuns:

Ar putea fi vorba de parosmie.
In contextul in care in prezent infectiile cu SARS-CoV-2 sunt atat de raspandite si se stie ca pot altera simturile precum gustul sau/si mirosul, exista sanse ca infectia cu acest virus sa iti fi provocat parosmia, fie ca ai avut confirmarea infectiei sau nu ai prezentat simptome si ai fost doar purtator sanatos al virusului.

| joghu22 explică (pentru Floridori):

Da, e posibil. am avut covid acum 2 luni…

| Floridori a răspuns (pentru joghu22):

In cazul acesta, exista posibilitatea sa fie o parosmie cauzata de Covid, mai ales luand in calcul alimentele pe care le-ai mentionat ca avand un gust diferit.