| Andreea6272 a întrebat:

Buna TPU, o fata are o problema, ea are burta mare si picioarele mai slabe putin, cum ar putea sa trimita grasimea din burta soare picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da poate, pe whatsaplaughing Ce intrebari stupide.

| wildthing a răspuns:

In primul rand are nevoie de dieta si de cardio ca sa scape de stratul adipos, pe care nu-l poti trimite dintr-o parte in alta a corpului si de asemenea are nevoie de exercitii specifice ca sa scape de distensia abdominala si sa isi construiasca masa musculara pe picioare, daca ea considera ca le are prea subtiri.

| Invictusman a răspuns:

Asa e structura ei genetica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate sa,, trimită" grasimea.
Asa este conformatia sa. Se cheama,, triunghi inversat" sau,, măr". Poti sa cauti pe net mai multe detalii.
Eu sunt chiar opusul, si anume pară. Am coapsele, picioarele in general si zona bazinului mai lată, in vreme ce la burta si talie se depoziteaza mai greu grasime si se da jos cel mai ușor atunci cand vreau să slabesc.
La picioare chiar si cand eram nesanatos de slaba, tot nu am putut sa le schimb. Asa sunt eu.
Si asa e fata despre care e vorba.
Eu incerc sa invat sa-mi iubesc corpul.
Asa cum si fata despre care e vorba va incerca sa invete sa-si iubeasca corpul happy
Eventual poate sa mai slabeasca si sa puna masa musculara, ceea ce poate,, perfectiona" sau,, remedia" ceea ce oricum nu se poate schimba.
Insa conformatia este genetica si nimic n-o mai schimba.

| Hope1992 a răspuns:

Sa se ajute de facalet! Cum faci turte si uniformizezi aluatul asa sa isi faca si singura.(asta e raspunsul indirect la intrebarea ta).
Daca ar fi asa de simplu mi-as trimite si eu grasimea de la fund spre partea superioara sa am ceva acolo.
Acum vorbind serios toate femeile au corpurile diferite, am intalnit si eu persoane cu burtica, nu e nimic urat, ce ar putea ea sa faca totusi :
Abdomene si sa mearga la sala sau la alergat sa isi dezvolte muschii de la picioare(pulpe). Sa manance si sa se mai ingrase putin si poate sa capete forme frumoase daca isi lucreaza talia sa o aiba supla.

| mariatt5 a răspuns:

Buna. Am observat mai multe persoane care își depun asemenea grăsimea. Nu sunt specialist în asa ceva, ma adresez dintr-o parte paralela cu medicina, iar răspunsul meu este nu, nu se poate sa isi trimita grăsimea altundeva decât unde i se asaza. Ea are o construcție diferită a corpului, fie moștenită sau nu. Mie grăsimea mi se asaza pe tot corpul, dar in special in zona soldurilor si a burtii, dar și pe picioare.