| Classy a întrebat:

O prietena de a mea isi face analizele de sange si ar dori sa afle daca prin sange se poate afla daca mai esti sau nu virgina.Eu i-am spus ca nu are nici o legatura, insa vreau si parerea voastra.Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mult poate ieși hormonul sarcinii, asta dacă ar fi însărcinată.
Numai consultul ginecologic spune dacă este sau nu virgină.
Pa, pa.

| Lisa01 a răspuns:

Prin analiza de sange se poate afla decat daca e sau nu insarcinata, in nici un caz daca e virgina....asta doar medicul ginecolog poate vedea in urma unui consult.

| Alcyon a răspuns:

Nu se poate afla daca esti sau nu virgina, in felul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La aşa ceva ce naiba să mai zici!

| Negoiu a răspuns:

Analizele „obişnuite" de sânge nu au nici o relevanţă în privinţa asta!

| Anitta97 a răspuns:

Nu are cum sa afle daca mai este virgina sau nu printr-o analiza la sange! Decat la ginecolog!winking

| Moranna a răspuns:

Si. ia zi. prietena aia esti tu?

| ElenaSatena38 a răspuns:

Nu se afla prin acest mod, se afla numai daca merge la ginecolog.