| florinflorin14 a întrebat:

o sa va pun o intrebare urgenta. daca ti-ai rupt coastele te doare rau de tot?
pentru ca m-am lovit la un meci de fotbal si ma doare un pic in partea dreapta, dar nu insuportabil, mentionez ca pot sa fac si flotari, si geno. deci :
ce am?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-ai rupt coastele, nici nu ai putea sa respiri de durere. Daca poti sa faci efort fizic e doar disconfortul din urma loviturii. Daca vrei sa stii exact ce ai, o radiografie ar lamuri situatia.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu ai mers la un control medical? Nu te mânca nimeni!
Durerea osoasă este vie, nu te lasă să te miști, ai disconfort în respirație (cutia toracică crește și scade în volum când inspirăm și expirăm), nu poți sta în orice poziție în pat, etc.
Mergi la medicul de familie, luni dimineața pentru un control.
Sănătate.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

E doar o mica lovitura nu e grav atat timp cat te poti misca sunt muschii care acum sunt in stare de recuperare si doare primele zile dupa incident.

| SuntUnCartof a răspuns:

Cand ai coastele rupte te doar tare si nu te potti ridica.
Pe tine te doare probabil o vanataie ceva
O zi bunahappy