| RappMusicc a întrebat:

Ma doare in partea dreapta dar nu la apendicita. Putin mai sus..Si sunt Constipat. Ma doare din cauza constipatiei? Tin sa mentionez ca nu ma doare rau si ca ma lasa din cand in cand..Azi am avut meci la fotbal si am alergat si nu am simtit nimic..De ce ma doare? Ce sa fac sa scapt de constipatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicamente iei numai la recomandarea medicului, unul priceput!
Constipația este din cauză că nu știi să mănânci corect! Mergi pe multe fructe și legume cât mai proaspete, multe lichide (minim 2 litri de apă plată pe zi, interzis cele gazoase că te balonează), mișcare fizică zilnică.
O linguriță de semințe de in în fiecare dimineață pe stomacul gol sunt de un real folos în combaterea constipației, faci cură de 3 săptămâni cu una pauză.
Pa, pa.

| RappMusicc explică (pentru Legiuitoarea):

Deci nu e apendicita?

| xDr0gs a răspuns:

Ai alergat prea mult? E din cauza splinei.Ia niste medicamente de constipatie.Si cu durerea nu iti face griji. Mereu cand alergi mult te doare splina.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru xDr0gs):

Splina e in stanga!

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru xDr0gs):

Pai ia ceva de la farmacie sennalax sau tranzactiv! cateva pastilute! se poata sa te doara din cauza constipatiei! si mananca ceva mai usor, gen fructe, legume, iaurt si consuma multa apa ca sa se regleze tranzitul intestinal!
multa sanatate happy

| stlucian a răspuns (pentru xDr0gs):

Splina in partea DREAPTA!big grin big grin big grin Ti-as da tricoul pentru perseverenta

| MichelleI a răspuns:

Ca sa scapi de constipatie incearca sa bei un pahar de apa rece dimineata pe stomacul gol sau daca nu reusesti incerca sa bei limonada rece nu iti recomand laxativele daca ai problema cu constipatia des daca nu merge nici o solutie incearca supozitoarele cu glicerina