| Jucălea_Teodora_2002 a întrebat:

Bună, TPU! Orezul cu prune îngraşă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Nimic nu ingrasa atat timp cat nu esti in surplus caloric. Orezul este o sursa de carbohidrati, carbohidratii sunt cei care te ajuta sa pui pe tine, dar repet nimic nu îngrașă atat timp cat nu esti in surplus caloric.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca nu mananci o oala la masa, nu ingrasa.Nici o mancare nu ingrasa atata timp cat activitatea ta zilnica depaseste aportul caloric (adica cat mananci) din ziua respectiva.

| LoveMe16 a răspuns:

Mmm, cand eram mica mi-l dadea bunica cand tineam post laughing) Cred ca nu ingrasa

| Jucălea_Teodora_2002 explică (pentru LoveMe16):

Mie de curând a început să-mi plecă. O să pun miere în loc de zahăr. Mulțumesc pentru răspuns!