| Cristi1305 a întrebat:

oricat as manca pe timpul zilei, noapte mi se face mereu foame. Din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Savas10 a răspuns:

Nu stiu sa iti dau o explicatie medicala precisa, dar parerea mea e ca ti se face foame noaptea pentru ca desi sa spunem ca mananci ultima masa la ora 21, daca stai pana la 3 noaptea sunt 6 ore, in 6 ore e normal sa ti se faca foame. Adica e ca si cand ai intreba, daca tu mananci noaptea, de ce ti se face foame ziua? Sper ca e un raspuns elocvent si te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Pentru ca stai treaz?

| Lioana a răspuns:

Din cauza ca nu dormi noaptea. Daca te vei culca inainte de miezul noptii nu-ti va mai veni sa mananci.

| wpetterssone a răspuns:

Pentru că dacă te-ai culca la 23 nu ti-ar fi foame la 3 pentru a mânca.