| FatFrumosDinLacrima a întrebat:

Imi vine foame noaptea, oricat as manca seara!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa iti iei o glicemie pe nemancate, dimineata.
http://www.i-medic.ro/boli/diabet-zaharat

| FatFrumosDinLacrima explică (pentru doctoressa):

Am luat chiar azi dimineata pe nemancat si mi-a iesit bine!

| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa te abtii.A devenit o obisnuinta.Trebuie sa eviti sa mananci seara.

| darrio2007 a răspuns:

Sa mananci noaptea.Scuze!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Fa sport, e cea mai eficienta forma de a scapa de foamen, dar gen flotari, tractiuni si un general un program de calisthenics sau sari coarda, daca ai o para de box, o poti lovi vreo orawinking si asa mai si slabesti, dupa faci un dus si la culcare, dar mananci gen 200g piept pui dupa un antrenament serios, inainte sa mergi la culcare sau un shake proteic, dar depinde de intensitate.

| TOOL a răspuns:

Pentru mine a devenit obisnuita sa mananc seara, probabil din cauza ca stai la calculator si chiar vrei sa rontai ceva.

| d33a15 a răspuns:

Poate te incurajeaza asta http://sanatate.bzi.ro/......amea-28009

| WhiteTiger15 a răspuns:

Si mieeeeeee! Si nici eu nu stiu ce sa fac! Pana la urma de ce mai este bec in frigider daca oricum ziua nu ne trebuie?!?! Si eu incerc de nenumarate ori sa ma abtin si beau apa.

| FatFrumosDinLacrima explică (pentru WhiteTiger15):

Mie mi-se face rau daca ma abtin crying

| Delia272 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla... Dar vorbeste cu mama ta si ea va sti ce sa faca! Ca doar e mama ta!winking Sau varianta mea: Ia-ti doua-trei parjoale si mananca-le in pat! big grin