| Dades_Sergiu_1996 a întrebat:

Pe mama o doare foarte tare in partea dreapta sub coasta. Va rog spuneti-mi care ar fi cauza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sa faca o ecografie abdominala. S-ar putea sa aiba litiaza biliara.

| Chαяtreux a răspuns:

Poate este de la fiere. Unele persoane au o fiere mai lenesa, si atunci cand mananca ceva prajeli, sau condimentat, au probleme. Ar putea lua de la farmacie ceva, ceaiuri, pastile, habar n-am.

| anacolda a răspuns:

Poate fi ficatul sau intestinul subtire. Sa ia anghinare si daca cedeaza, inseamna ca trebuie sa faca un ecograf la bila. Sau mai bine sa ia ulei de masline, cate doua linguri, inainte de fiecare masa. Uleiul de masline dizolva pietrele la bila. L-am verificat personal. Iar pentru intestinul subtire, ii trebuie o cura de dezintoxicare cu apa plata. Dar mai bine sa mearga la un medic, ca e mai greu de vindecat 8 m de intestin subtire.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| Syssissy a răspuns:

Acolo-i fierea