| Anonim200417 a întrebat:

Ma doare sub coasta si sus pe spate mai jos de umar. pe partea dreapta Cand respir ma doare mai tare, de 3 zile e asa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dureri de colecist, cel ami probabil colecistul si ficatul sunt afectate!
Se impune regim alimentar serios (fara prajeli, fara grasimi, fara sosuri, fara ducliuri, fara alcool, fara salamuri, tocaturi si carnati), ca sa scada durerea si colecistul sa-si revina.
Odihna de noapte este iarasi extremd e importanta, ca ficatuls i colecistuls a-si revina.
Culcarea la 9 seara, ca sa dormi 10 ore de noapte, vitale refacerii organelor interne si creierului.

| Catalin77945 a răspuns:

Cel mai bine te duci la doctor, ca sa stii exact de la ce ai durerile, daca cumva e de la ficat recomand sa iei nac/liv ca sa il ajuti sa si revina mai rapid

| flynn01 a răspuns:

Iti recomand o ecografie abdominala pentru a inlatura orice suspiciune.