| UbitaUbi09 a întrebat:

Buna TPU peste cateva zile incepem scoala iar eu cand am emotii ma pierd, tremur toata etc etc mama mi-a sugerat sa iau un distonocalm dar cand sa il iau cu o seara inainte sau diminiata cand ma duc la liceu? Voi ce zicetii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Parerea mea de femeie emotiva este sa iei un calmant de plante, totusi.

| UNfriendLY a răspuns:

Seara cu 1-2 ore inainte s te culci

| TąNyą a răspuns:

Eu zic să nu iei nici o pastilă astea vor trece şi eu am avut emoţii în prima zi de liceu cu colegii şi profesori, dar trece repede crede-mă tongue dacă iei pastila în timp vei deveni dependentă de ea şi nu te va mai ajuta, plus că există şansa să nu te ajute deloc. Încearcă tu singură să te calmezi şi să fi tu însuţi nu te omoară nimeni, nu te duce să te taie, bată, etc tongue doar te duci să înveţi.

FantaSZy.

| gwen4u5 a răspuns:

Si eu tremur cand am emotii, bine, doar cand am emotii foarte mari. Dar tremur atat de tare, ca tremura si masa...banca cu mine.Nu am ce sa fac, dar nu recurg la pastile.Eu astept vreo 15-20 minute si incerc sa ma relaxez.Intr-un final ma potolesc. Sper ca te-am ajutat.

| nosferatu a răspuns:

Nu te mai duce laughing

| mihaelabr a răspuns:

Si eu am emotii si imi bate inima ingrozitor de tare si probabil o sa tremur dar nu o sa iau nicio pastila happy
inspira adanc, expira incet - repeta exercitiul in timp ce te apropii de liceu ( treci a 9 a nu? )
relaxeaza-te, gaseste-ti un coleg de clasa, vorbeste cu el, nu fi pretentioasa, vorbeste cu toti colegii tai, macar in primele 2 saptamaniwinking

| Thisbeea a răspuns:

Hei, chill ca nu e un capat de lume... te relaxezi cu o seara ianinte, te culci mai devreme, dimineata incerci sa te trezesti ceva mai senina si relaxata decat de obicei.si totul o sa fie bine, iar cum s-a mai spus...socializarea e ce a mai importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce emotzii?
fara frica
n-are ce sa-ti fie frica
ce te asculta in prima zi sa ai emot

| venomoustyle a răspuns:

Way. dar ce faci?
intri la liceu.la facultate?
nu iti cunosti colegii?
relaxeaza-te happy stay calma. happy nu te inchide in tine si socializeaza mai multwinking
mai sus e un sfat ca sa te descurci. medicamentele nu te vor ajuta prea mult. adica. nu stiu asta e parerea mea.
o vorba buna asupra oricui.socializarea te face sa ai incredere in tine.si asta`i tot ce-ti trebuie. ca sa treci de toate situatiile neplacute