| FFG454 a întrebat:

Peste o saptamana o sa imi scot amigdalele si am 13 ani!
Cat dureaza operatia? Cat de mult o sa ma doara dupa operatie? Si ce ar trebui sa fac dupa operatie? Cine si-a mai scos amigdalele sa imi spuna povestea lui/ei. Funda pentru cel mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o procedura foarte simpla. Normal ca ai nevoie de anestezie locala. partea frumoasa e ca dupa te pune medicul sa mananci multa inghetata

| anoonym a răspuns:

Operatia n-o sa doara. daca o sa racesti o sa racesti direct la plamani! dupa daca poti mananca inghetata! noroc

| FFG454 explică:

Mi-am scos amigdalele.

| FFG454 explică:

Mi-am scos amigdalele azi, 5.12. 2013 si m-a durut la operatie pentru ca nu si-a facut efect anestezia locala, acum sunt acasa si trebuie sa beau multe lichide si sa mananc mancare moale. Am dureri groaznice!

| Maria_Stefania_1990 a răspuns:

Operatia dureaza putin, nu te doare prea tare dupa operatia ar fi indicat sa asculti sfatul medicului.O sa fie totul bine! happy

| FFG454 explică (pentru Maria_Stefania_1990):

Am vazut filmulete pe youtube cu operatia si ma ingrozesc! Si mi-e frica de complicatiile care ar putea aparea dupa aia! Si mama vrea sa imi faca anestezie locala, o sa raman traumatizat!