| MusicLover a întrebat:

Cine si-a scos amigdalele? Cat de trae doare? Doare anestezia? Doare operatia? Cat de mult dureaza? Cum se desfasoara operatia si anestezia? Ce se foloseste? Care sunt urmarile operatiei?

plsss spuneti-mi TOATA PORCEDURA de la inceput pana la sfarsit

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Depinde ce anestezie iti face, totala sau locala, Eu sunt operat de la 7 ani si acum am 42, stiu ca a fost anestezie locala nu a durut a durat maxim 30 min cred, a trebuit sa stau cu gura deschisa sa apuce amigdalele cu un cleste special si pe urma le-a taiat si gata. pe urma ai mei parinti imi dateau multa inghetata sa mananc. Nu ai urmari dupa operatie. stai linistit.

Răspuns utilizator avertizat
| AnNe a răspuns:

Pai mai atata timp cat te anesteziaza cum sa te doara operatia?laughing)

| Whatthehell66 a răspuns:

Ial pe justin bieber cu tine si crede`ma ca nu o sa te doara nimic. am eu grija de selenarolling on the floor funda?batting eyelashes

| XDoctor a răspuns:

Poi. eu m-am operat acum cativa ani. operatia a durat 25 minute. depinde si de starea amigdalelor. La mine erau bogat vascularizate si a fost mai dificil facand imediat dupa operatie hemoragie. M-a durut putin. ce sa zic I don't want to see I don't want to see am tipat... Anestezia: Iti face o injectie cu o seringa mai mare.:-s cred ca le inteapa.nu imi aduc amine bine. Dupa ce s-a terminat operatia nu am putut vb bine in ziua aia.am inceput a doua zi sa vb mai clar. Am mancat si multa inghetata dupa operatie si ma "manca" gatu'! ASa ca mai usor cu inghetata si curaj ca imediat scapi de ele!

| nimeni_8209 a răspuns:

Am facut o eu.e cam nasol pentru ca atunci cand te trezesti o sa vomiti sange si o sa te doara ca dracu in gat si o sa mananci numai terciuri...in prima operatie m am trezit si a fost nasol ca ala ma taia in gat acolo si ...era ca in filmele de groaza. eh asta e big grin