| anonim_4396 a întrebat:

poate ca pun toate intrebarile astea despre greutate calorii etc degeaba de aceea va voi spune ce manac eu zilnic:

dimineata:
o pară
un ceai neindulcit, doar cu lămâie = 70 calorii.

oricum pe alea le ard din niste exercitii pe care le fac zilnic.

ma rog, la prânz:

un sandvis - 150 calorii
sau orez cu legume - 135 calorii.

Si la cina:

depinde. Tot un sendvis daca nu ma obliga maica-mea sa mananc. sau o salată (100-150 calorii)

as vrea sa-mi ziceti daca e ok. toti ziceti ca sunt prea slabă dar nu cred asta.

pentru ca asta-seara am mâncat mult, nu vreau sa mananc micul dejun maine dar nu stiu daca voi avea desula energie sa-mi fac exercitiile.

dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Bhai omule : ai nevoie de minim 2500 kcal pe zi. o sa devii anorexica si nici dracu nu o sa te mai poata ajuta!

| Bărbatul007 a răspuns:

Mănâncă ce ai tu poftă pentru că organismul îți cere ce are el nevoie si când are nevoie.

| meideprac a răspuns:

Pentru ca organismul sa functioneze normal si arderile sa nu fie diminuate sunt necesare 3 mese pe zi si 2 gustari. Si cea mai importanta masa a zilei este micul dejun pentru ca ne da energia necesara sa incepem ziua. Decat sa mananci acelasi lucru mai multe zile la rand, mai bine mananci diversificat si daca mai faci si niste exercitii nu ai cum sa te ingrasi. M-am uitat la poza ta de profil si mi se pare imposibil faptul ca te vezi grasa.