| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de o parere. mananc zilnic un ou fiert sau iaurt, la micul dejun, la pranz bors si la cina adica pe la 17 legume mexicane. e bine cum mananc? e prea putin sau prea mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte dezechilibrat si o sa te ingrasi, o sa faci anemie si deficit de vitamine. E prea putin lapte, nu exista nici un fruct si nici o leguma proaspata. mai adauga o salata mare de legume, 2-3 fructe si inca o portie de lactate de buna calitate. Renunta la legumele mexicane, sunt conservate si interzise intr-o dieta. inlocuieste-le cu legume din piata in combinatii diverse, gatite de tine.

| IngerAlb a răspuns (pentru Brigaela):

Mananc si fructe dupa micul-dejun.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să înveți să mănânci, http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
E bine, nu te preocupa.
E numai bine cum te alimentezi.
Te pup!