| Cosmyn671 a întrebat:

port lentile de contact de 2 ani de zile, utilizare timp de 12-16 ore zilnic cu lentile care pot fi purtate continuu dar eu refuz sa dorm cu ele. Pana in toamna anului trecut nu am avut probleme dar de atunci, cand imi pun lentilele simt disconfort in ochi ca si cum as avea praf. Si astfel nu mai pot purta lentilele. Am schimbat si solutia si firma lentilelor si nu stiu exact care ar fi cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic nu te juca cu asa ceva nu astepta aici raspunsuri si diagnostice, medicul oftalmolog care ti a dat lentilele, la el trebuie sa mergi sa te consulte.