| boxer_6024 a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de lentile de contact, sunt de buna calitate si am facut doua greseli: -am scapat una din lentile pe jos (am bagat-o imediat in solutie) si a doua dupa ce am bagat lentilele in solutie nu am mai schimbat solutia de vreo 3 saptamani, ne mai fiind purtate. Oare imi pot lua adio de la ele? Le mai pot purta?,

2 răspunsuri:
| racasannicoleta90 a răspuns:

Mai bine ai intreba un medic oftalmolog.

As vrea si eu niste lentile. Cat ai dat pe ele si cum sunt? Te incomodeaza?

| boxer_6024 explică (pentru racasannicoleta90):

Am dat 180 lei (150 lentilele + 30 lei pe solutie).Nu ma incomodeaza, nu doare cand le pui absolut deloc.Dar sunt destul de dificil de pus, mai ales la inceput.Le pot purta doar 8 ore.