| Bianca777 a întrebat:

Pot sa am ochii mai galbeni (partea aceea alba) de la oboseala sau deshidratare? Nu am alte simptome, ca sa pun problema unei boli, am 16 ani. Multumesc! Si nu as vrea raspunsuri gen,, du-te la medic", stiu ca asta poate insemna hepatita sau ceva mai grav dar as vrea niste sfaturi, daca cineva a mai pățit asta. Voi merge si la medic daca va fi nevoie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La multi ani!

| johnnny123 a răspuns:

Nu vrei răspunsuri de genul "du-te la medic", vrei doar să pui în mod obsesiv 200 de întrebări despre fiecare unghie, bătătură, fir de păr și boală închipuită care-ți trece prin cap.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Ar putea fi de la insuficiența de bilirubină, component care, împreună cu fierul, se află în hemoglobină. În cazul acesta se fac întâi analize la sânge, iar ulterior se iau medicamente dacă aceasta e problema.