| Don714 a întrebat:

De o saptamana am fost la medic deoarece am avut simptome gen dureri de burta, febra, voma(o singura data), greata si urina galben inchisa insa, am avut urina galbena fix in ziua in care am inceput sa iau antibiotic deci, nu pot spune daca e de la medicament sau de la hepatita. Duminica maica-mea a zis ca am ochii putini galbeni si ca poate am hepatita, peste cateva ore o sa merg la medicul de familie si probabil o sa imi dea bilet de trimitere sa faca analize de sange, de dimineata am inceput sa am niste dureri in zona ficatului, nu sunt dureri mari dar sunt incomfortabile. Nu am de unde sa am hepatita b sau c deoarece nu m-am taiat, nu am tatuaje, nu am fost la spital ca sa fiu intepat si nici contact sexual nu am avut, deci ramane hepatita a, daca am hepatita a este neaparat sa ma internez in spital sau se poate sta acasa si sa primesc tratament pentru acasa? Si daca pot sta acasa, e neaparat sa stau acasa sau pot merge la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stropdeploaie a răspuns:

Am avut hepatita A cu multi ani in urma ..tot ce mancam vomitam.Am stat internat în spital vreo 7 zile ....plus vreo două săptămâni stat în casă. plus un regim cam drastic.