| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa iti pui aparat dentar fara sa iti faci toate cariile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Vrei dureri pe toată durata purtării aparatului şi banii pe el aruncaţi de pomană?

| anonim_4396 explică (pentru teo530):

Carile mi le poate face tot acolo unde ma duc sa imi pun aparatul dentar sau trebuie sa merg la alt medic stomatolog?

| teo530 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu contează, poţi face la oricare vrei dar ar fi mai bine să faci totul la acelaşi medic stomatolog (şi medicul să fie bun).

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adică fără să tratezi toate cariile care le ai?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai da ca poate am vreo 2 3

| patrik986 a răspuns:

Nu, trebuie neaparat tratati toti dintii si un decaltraj.

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Ce inseamna decaltraj

| patrik986 a răspuns:

Detaltraj scuzelaughing

| dodoro2 a răspuns:

H

| dodoro2 a răspuns:

Orice medic ortodont iti va recomanda un detartraj iar apoi obturarea/plombarea tuturor cariilor