| ElenaHuiioo8 a întrebat:

DACA AM APARAT DENTAR SI AM CARII SUS SI aparatul tot sus, pot sa merg sa-mi fac cariile?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bineinteles că da.

| dullcat a răspuns:

Da.Ca fapt divers, cariile trebuiau tratate inainte de a-ti pune aparatul dentar.Dar nu e nicio problema sa le rezolvi si acum.E chiar indicat sa mergi cat de repede posibil, pentru a nu avansa.Plus ca mai incolo iar se vor scumpi preturile.

Te sfatuiesc sa ai grija de igiena dentara, mult mai minutios decat o faceai inainte, fiindca pot aparea probleme in urma aparatului dentar.Eu m-am trezit cu fenomenul de demineralizare.