| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU problema mea este urmatoarea in ultimi 2 ani mam ingrasat si am facut burtica, cum pot sa scap de ea ce exerciti ce mancare sa mananc la ce ore ce sa nu mananc astept sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa slabesc doar 3 -4 kg in rest de burtica vreau sa scap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt fata 19 ani 61 kg, 160 cm, in jur de 56- 57 ar gi greutatea ideala pentru mine, Asta nu e cine stie ce dar burtica e mai mare ca si cand as fi tot timpul balonata

| andreealc345 a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai sanatos. Nu combina cartofii prajiti cu carne sau nu manca paind cu cartofi. Mananca cat mai multe fructe si legume. Salata are un rol foarte important. Stii, speli niste salata, o tai, pui si niste rosii, castraveti si daca vrei pui si ceapa, o bucatica de branza si adaugi ulei de masline, sare. Incearca sa lasi deoparte ciocolata si fast-food-ul. Daca ar fi dupa mine, as manca toata ciocolata de pe Pamant, dar tin si eu cat de cat la silueta mea.Eu incerc de mai bine de un an sa nu mananc dupa 18. Cel tarziu 18:30! Dimineata mananca tot ce vrei, nu seara. Apuca-te de sala si fa cat mai multe geneoflexiuni. Bea multa multa apa si incearca sa nu mananci pana simti ca iti plesneste stomacul. Bea o cana-2 inainte de fiecare masa si mesteca mancarea incet pentru a te satura mai repede. Sper ca te-am ajutathappy

| viorica11111 a răspuns:

Incearca capsulele normamass! eu am slabit 10 kg