| Rebeca269 a întrebat:

Funda! Am facut putin burtica. pentru ca am mancat prea multe dulciuri!laughingImi puteti spune va rog ce alimente sa nu mananc, ce alimente sa mananc si cam ce exerciti [cate ore pe zi] ar trebui sa fac sa scap cat mai repede de burtica?happy

Răspuns Câştigător
| avy808 a răspuns:

Si eu vreau sa ma apuc de luni de slabit, eu iau treaba in serios ca am mai avut catvea esecuri inainte si trebuie sa am ceva mai multa ambitie. pai in primul rand sa nu mai manaci prajeli, carne de porc, paine alba, dulciuri(clar) sucuri si apa acidulata, si nici sucuri naturale, nu sunt chiar atat de naturale precum zic ei pe etichieta.Si fa-ti un program sa ai 4-5 mese pe zi, sa mananci regulat si nu mult, bea minim 1, 5 litri de apa pe zi, si bineinteles renumitele exercitii cardio de preferat pentru burtica alergatul (in aer lliber sau pe banda), incepi cu 30 de minute apoi sfarsesti cu 40, 45 chiar si 60 daca poti, e bine arde calorii si slabesti garantat, asta nu inseamna ca trebuie sa fugi ca disperata zi de zi, asa lejer si fara graba eu mi-am propus cate 40 de minute de 4 ori pe saptamana, si eu am burtica si vreau sa mai slabesc insa nu repede adica intr-o saptamana sau doua caci nu e indicat si oricum revenind la acelasi stil de viata suc si dulciuri cat incape pui dublu inapoi. De mancat poti manca legume, fructe, paine neagra (1 bucata doua pe zi), peste, carne slaba de pui sau de vita dar nu prajite ci la gratar sau fierte sau in duba depinde ce carne e.cam astea ar fi in mare daca vrei mai multe detalii lasa-mi un mesaj sau un raspuns si iti dau id-ul si iti spun mai pe larg caci eu de luni incep si crede-ma ca de o luna tot studiez pe chestii cu slabit, burtica, picioare absolut tot. :*

1 răspuns:
| Dany3l16 a răspuns:

Pai renunta la dulciuri si la tot ce contine grasime mananca sanatos gen(supa) si ca exerciti o ora pe zi alergare, abdomene, genoflectiuni si faci in serie fac acum cateva alergi iar cateva alergi o ora pe zi e suficient si sa ai un corp de invidiat. Sper ca ti-am fost de folos