| Mada4ghn a întrebat:

Realizez ca toata vara nu am facut nimic, dar am ajuns in ultima saptamana de scoala si eu tot nu am slabit. Mi-am propus timp de o saptamana sa mananc numai fructe si legume, fara paine sau dulciuri si multa miscare si as vrea sa stiu pana la cate kg as putea slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| passenger a răspuns:

Deci fata a intrebat cate kilograme poate slabi straight face
Pai, vreo 5 kg,daca te tii serios de treaba si faci o ora de sport pe zi :* Si am sa-ti zic ceva cu care multa lume nu este de acord,dar daca vrei musai sa slabesti intr-un timp scurt (o saptamana in cazul tau) poti sa mananci foarte, foarte putin. De ex la micul dejun un iaurt dietetic si la pranz niste legume, sau o salata si ATAT.
Mult noroc :*

6 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

La fel si eu. numai ca am fost ocupata cu alte probleme si de mine am c-am uitat, stresul acumulat m-a facut sa pun cateva kg in plus, mai ales ca m-am lasat si de fumat si pofta de mancare o am altfel. Chestia e sa mananci putin si des, numai manca dupa ora 18:00, renunta la sucuri si dulciuri, fainoase. abdomene dimineata si seara, incepi cu cate 5 in serie de 3, in fiecare zi mai adaugi cate 5. Succes!

| mistikk a răspuns:

Si eu mi-am propus la fel doar ca voiam sa mai pun cateva kg.desii toata vacanta a fost ocupata de stresul rezultatelor la examene...nu prea am simtit vacanta parca a trecut prea repede si nu am facut mai nimic special dar asta este.eu iti dau un sfat nu te pune sa slabesti numai prin fructe, apuca`te de sport alearga.este cel mai indicat fa`ti un program si urmeaza`l

| LadyLilith a răspuns:

Bea ceai verde si poti sa mananci orice, pentru ca oricum slabesti.In 2 luni am slabit 10 kilograme, am baut un litru pe zi fara zahar. Si am si mancat, n-am tinut dieta. Efectul este garantat! Succes!

| MescaMascalina a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie laughing Imi propusesem sa dau jos vara asta super mult, sa impresionez in prima zi de scoalaoh go on Pai in doua saptamani ai putea slabi cam 6-7 kg dar numai daca bei foarte multa apa pe zi si faci mult sport. Eu te-as sfatui sa bei si niste ceai de papadie, 2 cani pe zi. Te subtiaza, nu gluma:*

| Liquify a răspuns:

Nu face aceasta prostie. Fructele si legumele nu contin toate substantele de care are nevoie corpul tau. Mananca cat sa simti ca te-ai saturat. Poti manca carne linistita la pranz mai ales peste si pui. Nu sari peste micul dejun. Dimineata poti manca un bol de cereale cu lapte [Fitness de ex]. Seara intr-adevar nu manca mult. Fructe si legume. happy Oricum asta e o solutie pe termen scurt. Fa mult sport. Iti recomand sa vezi un nutritionist ca sa iti recomande o diete personalizata pe care sa o poti urma in cursul anului scolar.

| Manutzzu a răspuns:

Salut! Sa stii ca totul depinde de organism si de kg in plus... Daca vrei sa slabesti iti recomand Dieta disociata pe zile, si inainte cu o zi sa inceapa scoala, daca vrei sa arati ff bine, tine dieta de o zi care nu face decat sa scoata toata apa din corpwinkingMult noroc