| alexandru200320032003 a întrebat:

As vrea sa slabesc vreo 5-10 kg pe care le-am pus de sarbatori.
Si nu prea stiu ce as putea sa mananc,vreau sa renunt pentru un timp la paine,dulciuri, prajeli.
Fac miscare in fiecare zi cand ma trezesc, merg si ma plimb in parc(6-7 km).
Oare intr-o saptamana cat as putea slabi?

Răspuns Câştigător
| SofiaAbigail a răspuns:

Poti de asemenea sa.ti faci obiceiuri ce ar putea deveni permanente in timp ca:Un pahar de limonada dimineata pe stomacul gol,apa ca bautura permanenta, spalarea pe dinti te face sa eviti sa mai mananci, inlocuirea micilor gustari cu fructe, inlocuirea cafelei cu ceai verde, sa nu mananci dupa 7 si ultima masa sa presupuna un fruct sau un iaurt, ori o salata.Nu uita de sport. Good luck! Sper ca te.am ajutat. Funda?

3 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Da. Ai putea slăbi intr-o săptămână. Spor la slăbit, porcusorule laughing laughing

| Seko a răspuns:

Ai putea slabi 3 kg pe saptamana daca mananci mai sanatos si faci miscare, nu e recomandat sa tii o dieta prea stricta ca sa slabesti cat mai repede, e destul de nesanatos.

| Mdadragostea a răspuns:

Depinde de organismul fiecarui om. Nu iti poate spune nimeni precis cate kg vei slabi intr-o saptamana. E ok ca renunti sa mananci anumite lucruri dar in principal evita prajelile si mancarea nesanatoasa si sunt sigura ca vei vedea o schimbare radicala, plus ca nu vei avea celulita. De asemenea, iti recomand sa te apuci de un sport sau daca nu iti permiti, sa alergi foarte mult :* Sper sa te-am ajutat :3 Kisses