| Redxz a întrebat:

Buna TPU, recent am avut o luxatie de menisc redusa si am stat cu gipsul 3 saptamani.In cat timp pot relua activitatea fizica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fiind vorba de sănătatea ta (la care probabil ții) iți propun să-ți intrebi medicul nu pe cizmarii ce dau "diagnostice" online

| relian a răspuns:

RMN ai facut? Daca nu ai facut,atunci nu stii nimic exact, deci da amanunte, asa ce spui tu luxatie de menisc, nu stiu suna cam aiurea pentru mine, dar tot ce se poate sa fie asa cum spui.
Dar in astfel de cazuri nu-ti imobilizeaza nimeni nimic fara un RMN si o raza X acolo la genunchi.

Banui ca ceva un doctor la care ai fost a pus acel ghips de care spui, deci ala este in masura sa spuna cand si ce poti face.